Dancing with Fire to

Hodowla psów rasowych kanadyjskiej rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever

. Retrievery z Nowej Szkocji to przyjęta w Polsce nazwa tej pięknej rasy, której jesteśmy pasjonatami. Planując

szczenięta

nasza hodowla Dancing with Fire stara się przede wszystkim zwracać szczególna uwagę na dobór genetyczny przyszłych rodziców, na ich wyniki badań genetycznych oraz temperament. Zależy nam bardzo, aby przyszli właściciele szczeniaków z naszej hodowli utrzymywali z nami stały kontakt pozwalając nam śledzić rozwój wydanych przez nas szczeniąt
Więcej informacji na temat psów rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever znajdziecie Państwo na łamach naszego Nova Scotia Duck Tolling Retriever - Portal, do którego odwiedzenia serdecznie zaprasamy.
.
. Znajdź nas na Facebook PL EN
Hodowla Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Strona Główna Książka o Tollerach Hodowla Dancing with Fire Nasze Psy - Nova Scotia Duck Tolling Retriever Szczeniaki Nova Scotia Duck Tolling Retriever O rasie Nova Scotia Duck Tolling Retriever Linki Nowości na stronie Hodowli
. .
Moja przygoda z Retrieverami z Nowej Szkocji zaczęła się w 2004 roku, kiedy do naszego domu zawitał pierwszy Toller, Fox. W ramach przygotowań do odpowiedzialnej hodowli odwiedziliśmy wiele hodowli europejskich poszerzając swoją wiedzę o rasie na krajowych i zagranicznych wystawach, spotkaniach Tollerowych, zawodach i próbach pracy. We współpracy z hodowcami z całego świata wciąż budujemy swoje doświadczenie, aby jak najlepiej poznać Tollery, ich problematykę zdrowotną, poszczególne linie, mechanizmy dziedziczenia, charakter i możliwości.

Oprócz prowadzenia hodowli jesteśmy twórcami portalu o Retrieverach z Nowej Szkocji która ma służyć pomocą wszystkim poszukującym informacji o tej wspaniałej rasie.


Jesteśmy pierwszą i jak do tej pory jedyną hodowlą Tollerów w Polsce, która należy do kanadyjskiego klubu rasy co wiąże się z przestrzeganiem restrykcyjnych zasad określonych w kodeksie etycznym klubu; zależy nam bardzo na jak najwyższym poziomie naszej hodowli.

Pracujemy wyłącznie na liniach importowanych zza granicy, przebadanych pod kątem chorób dziedzicznych; wszystkie nasze psy posiadają komplet badań - i tych wymaganych przez Związek Kynologiczny, jak również tych, niewymaganych odgórnie, ale wg nas i większości hodowców, koniecznych. Nasze Tollery to psy o wspaniałym charakterze właściwym tej rasie z wielką pasją do pracy; są pełnoprawnymi członkami naszej rodziny - mieszkają z nami, razem z nimi jeździmy na wakacje i poświęcamy im każdą wolną chwilę.

Z naszymi psami próbowaliśmy sił w różnych dziedzinach sportów kynologicznych: takich jak obedience, rally-o, agility, nie tylko w ramach zajęć czy kursów ale także uczestnicząc w zawodach. Psiaki Dancing with Fire posiadają także dyplomy PT jak i konkursy myśliwskie dla tropowców i retrieverów.
Oprócz mieszkających z nami Retrieverów z Nowej Szkocji, posiadamy na prawach hodowlanych kilka psiaków które mieszkają u naszych przyjaciół - dzięki temu rozwiązaniu każdy z naszych psów ma swoją kochającą rodzinę, która jest w stanie spełniać wszystkie potrzeby swojego Tollera a my mamy możliwość utrzymać róznorodną pulę genetyczną.


.
Hodowla psów Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Małgorzata Korbel firetoller(@)gmail.com
Copyright 2010 | projekt: Anna_Wolniak(@)zareklamuj.pl | wykonanie: Tux
.