Dancing with Fire to

Hodowla psów rasowych kanadyjskiej rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Retrievery z Nowej Szkocji inaczej Tollery, to psy których jesteśmy wielkimi pasjonatami. Planując

szczenięta

nasza hodowla Dancing with Fire stara się przede wszystkim zwraca szczególna uwagę na dobór genetyczny przyszłych rodziców, na ich wyniki badań genetycznych oraz temperament. Zależy nam bardzo, aby przyszli właściciele szczeniaków z naszej hodowli utrzymywali z nami stały kontakt pozwalając nam śledzić rozwój wydanych przez nas szczeniąt
Więcej informacji na temat psów rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever znajdziecie Państwo na łamach naszego Nova Scotia Duck Tolling Retriever - Portal, do którego odwiedzenia serdecznie zaprasamy.
.
. Znajd? nas na Facebook PL EN
Hodowla Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Strona G?ówna Ksi??ka o Tollerach Hodowla Dancing with Fire Nasze Psy - Nova Scotia Duck Tolling Retriever Szczeniaki Nova Scotia Duck Tolling Retriever O rasie Nova Scotia Duck Tolling Retriever Linki Nowo?ci na stronie Hodowli
. .

Ostatni miot Vesper planujemy w 2024- OTWIERAMY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY- CLIK!


Na przyszły rok, planujemy dwa mioty- zgłoszenia otwieramy w styczniu 2025.JAK PLANUJEMY MIOT?

Pragniemy, aby nasze szczenięta były doskonałymi towarzyszami rodzinnego życia, otwartymi na kontakt z człowiekiem i chętnymi do pracy. Priorytetem hodowli jest zachowanie temperamentu właściwego dla Tollera i pasji do pracy - naszym zdaniem, ideał psa tej rasy to radosny, pełen zapału i chęci do wykonywania różnorodnych zadań, zdrowy pies odpowiadający wzorcowi rasy.

Ponieważ zdrowie jest najważniejsze, rodzice szczeniąt są przebadani w kierunku:
dysplazji zarówno łokciowej jak i biodrowej (HD i ED),
chorób oczu,
prcd PRA (Postępującego Zaniku Siatkówki),
CEA (Anomalii Oczu Collie)
,
DM (Mielopatii Zwyrodnieniowej),
JADD (młodzieńczej formy choroby Addisona),
DE (Encefalopatii Zwyrodnieniowej)
CDDY
CP1, CLPS (rozszczepy podniebienia)
CLAM, CDMCW hodowli zwracamy również uwagę na odpowiednie wychowanie i socjalizację szczeniąt - maluchy są wychowywane w domu, z rodziną, mają kontakt z różnymi bodźcami, w miarę możliwości mają wykonywane testy dla szczeniąt, pozwalające ocenić charakter malucha.

Jesteśmy również pierwszymi i jedynymi do tej pory w Polsce członkami prestiżowego klubu Tollera w Kanadzie, kraju pochodzenia rasy, którzy zobowiązują się przestrzegać kodeksu etycznego dla hodowców.

.


Nasze maluchy są dostępne tylko po wcześniejszej rezerwacji; mioty mamy planowane z dużym wyprzedzeniem czasowym, prosimy więc osoby zainteresowane szczenięciem o kontakt - bardzo zależy nam także, aby w miarę możliwości poznać się osobiście. Nie ma możliwości nabycia u nas szczenięcia bez metryki.

Razem ze szczenięciem przyszli właściciele otrzymują w wyprawce:
umowę kupna-sprzedaży,
metrykę,
komplet dokumentów rodziców (kopie wyników badań, osiągnięć wystawowych i sportowych, certyfikaty użytkowości, etc),
książeczkę zdrowia bądź paszport,
karmę POKUSA, smycz z obróżką, i różne gadżety w zależności od planowanych form aktywności z psiakiem.
Instrukcję Obsługi Malucha ;)

Zachęcamy serdecznie do lektury działu "dla Początkujących" na naszej stronie portalowej; zawarliśmy tam najważniejsze informacje dotyczące tego, co należy wiedzieć przed decyzją o zakupie Nova Scotia Duck Tolling Retrievera.

W późniejszym czasie, już po przyjeździe malucha do nowego domu, właściciele mogą liczyć na naszą pomoc - jesteśmy zawsze do dyspozycji; czujemy się odpowiedzialni za nasze szczenięta, chętnie utrzymujemy kontakt z nową rodziną malucha, obserwujemy jego rozwój, towarzyszymy w sukcesach i gorszych dniach i zawsze służymy pomocą.

Polecamy lekturę następujących pozycji, które pozwolą lepiej zrozumieć własnego szczeniaczka, i pomogą odpowiednio go wychowywać:

Gwen Bailey - "Szkoła szczeniąt" + "Szczenię doskonałe" - bardzo dużo ciekawych informacji, jasno i przystępnie wytłumaczone etapy szkolenia, i wychowanie malucha - dla nas nr 1!!!

A także:

Turid Rugaas - Sygnały uspokajające
Pamela Dennison - Pozytywne Szkolenie Psów
Terry Ryan - Przechytrzyć Psa
Jean Donaldson - Pies i Człowiek.
Hodowla psów Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Małgorzata Korbel firetoller(@)gmail.com
Copyright 2010 | projekt: Anna_Wolniak(@)zareklamuj.pl | wykonanie: Tux
.