Dancing with Fire to

Hodowla psów rasowych kanadyjskiej rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever

Retrievery z Nowej Szkocji inaczej Tollery, to psy których jesteśmy wielkimi pasjonatami. Planując

szczenięta

nasza hodowla Dancing with Fire stara się przede wszystkim zwraca szczególna uwagę na dobór genetyczny przyszłych rodziców, na ich wyniki badań genetycznych oraz temperament. Zależy nam bardzo, aby przyszli właściciele szczeniaków z naszej hodowli utrzymywali z nami stały kontakt pozwalając nam śledzić rozwój wydanych przez nas szczeniąt
Więcej informacji na temat psów rasy Nova Scotia Duck Tolling Retriever znajdziecie Państwo na łamach naszego Nova Scotia Duck Tolling Retriever - Portal, do którego odwiedzenia serdecznie zaprasamy.
.
. Znajd? nas na Facebook PL EN
Hodowla Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Strona G?ówna Ksi??ka o Tollerach Hodowla Dancing with Fire Nasze Psy - Nova Scotia Duck Tolling Retriever Szczeniaki Nova Scotia Duck Tolling Retriever O rasie Nova Scotia Duck Tolling Retriever Linki Nowo?ci na stronie Hodowli
. .

Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Zwycięzca Polski '05

GALILEO Virgo Vestalis (Fox)

REPRODUKTOR
04.05.2004 - 25.04.2006

RODZICE FOXA
Ojciec : Ch Dk Hedera's CLASSIC LOOK

HD B, ED A/B, Optigen AMatka :Ch Pl AURORA Toller Bryvilsar

HD A
Gdy kilka lat temu, szukaliśmy odpowiedniej dla nas rasy,natrafiliśmy na Retrievera z Nowej Szkocji. Zastanawialiśmy się przez rok, czy jest to odpowiedni dla nas wybór, czy sprostamy wymaganiom stawianym przez Tollery, i czy pies tej rasy będzie z nami szczęśliwy.
Z Foxem - (GALILEO Virgo Vestalis) przez długi czas byliśmy bardzo szczęśliwi. Dzięki niemu spełniło się nasze marzenie o psie, którego obecność napełnia radością, zdolność szybkiego szkolenia satysfakcją, a naturalna chęć przysłużenia się człowiekowi, tak charakterystyczna dla tej rasy, stanowi źródło i podstawę nawiązania prawdziwej przyjaźni.
Przez wspaniałe dwa lata był razem z nami- dzięki niemu uczyliśmy się coraz więcej, nawiązaliśmy kontakt z wieloma miłośnikami Tollerów na całym świecie. Te dwa lata minęły bardzo szybko- wśród wystaw, treningów, długich spacerów, spotkań z interesującymi ludźmi.Oprócz doskonałego, właściwego dla rasy eksterieru, potwierdzonego opiniami sędziowskimi, Fox posiadał typowy dla Tollerów temperament- żywiołowy, otwarty i radosny. Poprzez jego pasję do pracy, doskonale realizował się w konkurencjach sportowych. Pełen energii i wielkiej miłości do świata, był najwspanialszym towarzyszem jakiego mogliśmy sobie wymarzyć.Staraliśmy się, oprócz spełnienia wymogów hodowlanych i zdrowotnych, aby Fox miał możliwość rozwijania swych predyspozycji na treningach i zawodach obedience czy agility. Po wstępnej socjalizacji w psim przedszkolu, przeszliśmy szybko do kursów posłuszeństwa w zakresie podstawowym (PT 1) i rozszerzonym (PT 2).Choroba Foxa


12 kwietnia, po kilku dniach utraty apetytu, wykonaliśmy badania. Diagnoza : Niewydolność nerek. Przez szereg dni, przypadek Foxa, osobiście konsultowaliśmy z sześcioma weterynarzami z Polski, mailowo - z weterynarzami z USA, ludzkim hematologiem i nefrologiem. Wielu naszych znajomych zasięgało także w sprawie Foxa opinii swoich weterynarzy. Na koniec trafiliśmy do kliniki weterynarii przy Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Tam, po szczegółowych badaniach, udało się wykluczyć dziedziczne choroby genetyczne : chorobę Addisona, i anemię hemolityczną. Pierwotna diagnoza została potwierdzona - niewydolność nerek ( Rezultaty badań z Wrocławia ). W jej wyniku, organizm Foxa nie wydalał produktów przemiany materii, i nie generował hormonu odpowiedzialnego za tworzenie się erytrocytów (czerwonych krwinek). Zaburzony został bilans wodno-elektrolitowy, pojawiła się anemia. Niestety, możliwa u ludzi w w/w przypadku, dializa i przeszczep nerek, nie są przeprowadzane u psów (eksperymentalne przeszczepy nerek, są wykonywane w USA). Sama niewydolność, została najprawdopodobniej spowodowana wadą rozwojową w okresie płodowym lub w okresie wzrostu. Niestety, nie dawała ona jak do tej pory żadnych objawów, a zdiagnozować tę chorobę może jedynie badanie USG. Dopiero w ostatnich dniach (21-23.04.2006), Foxik był znacznie osłabiony, co zostało spowodowane nasilającą się mimo leczenia, anemią (powstałą w wyniku niewydolności nerek).Fox - kilka dni przed przekroczeniem Tęczowego Mostu.Mimo wszystkich naszych wysiłków, odpowiednich leków i diety, Fox odszedł 25 kwietnia 2006, na kilka dni przed swoimi drugimi urodzinami.

Bardzo długo nie mogliśmy uwierzyć, że Fox powoli odchodzi od nas za Tęczowy Most - był tak jeszcze pełen energii i pasji do wspólnej zabawy.

W tej trudnej drodze towarzyszyło i wspierało nas wiele osób- przyjaciele z list dyskusyjnych i forum, lekarze i weterynarze, hodowcy Tollerów z wielu krajów. Dzięki Nim, ich ciepłu i trosce mieliśmy siłę przetrwać ten czas. Także dzięki Nim, Fox pogodnie i spokojnie, wszedł na mieniący się kolorem tęczy, swój ostatni Most.

Czasem, w ciągu życia, może się przytrafić tak doskonała przyjaźń - kiedy pies i człowiek obdarzają się wzajemnie tym co najcenniejsze a radość istnieje tylko wtedy, gdy są razem. Jesteśmy szczęśliwi, że ten cud zdarzył się także nam.Nova Scotia Duck Tolling Retriever.
Hodowla psów Nova Scotia Duck Tolling Retriever
Małgorzata Korbel firetoller(@)gmail.com
Copyright 2010 | projekt: Anna_Wolniak(@)zareklamuj.pl | wykonanie: Tux
.